Connect with us

Polecane

Zalety ubezpieczenia emerytalnego. Dlaczego warto pomyśleć o emeryturze już wcześniej?

Opublikowano

on

Zalety ubezpieczenia emerytalnego. Dlaczego warto pomyśleć o emeryturze już wcześniej_

Emerytura to czas, który kojarzy się z wypoczynkiem i relaksem. Po wielu latach ciężkiej pracy powinniśmy być w końcu gotowi na wymarzony odpoczynek, który przecież nam się należy. Niestety świat nie jest idealnym miejscem, a pieniądze oferowane nam przez ZUS mogą okazać się niewystarczające, by zapewnić nam stopę życia, do jakiej zdążyliśmy już przywyknąć. W jaki sposób możemy zapewnić sobie alternatywne źródło pieniędzy, zabezpieczających naszą emeryturę? 

Emerytura – lepiej zapobiegać, niż leczyć

Może to brzmieć jak truizm, ale nigdy nie jest zbyt późno, by pomyśleć o przyszłości. Czasy, w jakich przyszło nam żyć, cechują się bardzo szybkimi zmianami i zdarza się, że nie sposób nam za nimi nadążyć. Dlatego właśnie o okresie emerytury lepiej jest pomyśleć wcześniej. Kiedy już zbliżymy się do sędziwego wieku, podjęcie pracy zarobkowej może okazać się niemożliwe, a tym samym nasz budżet zostanie znacznie uszczuplony. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się ubezpieczenie emerytalne. Dlaczego? 

Pewny zwrot

Przy inwestycjach pieniędzy kluczowym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest to, czy dawny plan inwestycyjny jest bezpieczny. Dzięki takiej ostrożności po prostu minimalizujemy straty w razie gdy sposób ulokowania funduszy okaże się niewłaściwy. Ubezpieczenie emerytalne ma tę zaletę, że jeśli się na nie zdecydujemy, ubezpieczyciel określa minimalną kwotę wypłaty i czas, jaki ma na jej dokonanie. Jest to pewność, jakiej nie zapewni żaden inny sposób ulokowania naszego kapitału. Nawet polecane w tym wypadku złoto nie da nam stuprocentowej gwarancji, że nasz kapitał z czasem nie stanieje. Oczywiście jest to bardzo mało prawdopodobny scenariusz, ale ubezpieczenie emerytalne to pewny zwrot pieniędzy.

Mała, ale regularna inwestycja

Niewątpliwą zaletą, jaką oferuje ubezpieczenie emerytalne, jest relatywnie mały wkład ubezpieczonego – z zasady miesięczna rata nie zrujnuje naszego budżetu. W wypadku innych lokat kapitału nigdy nie mamy takiej pewności. Na przykład, jeśli ktoś zdecyduje się na kupno nieruchomości na wynajem, w sytuacji braku najemców może się okazać, że rata kredytu hipotecznego znacznie przekracza nasze możliwości. Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie emerytalne, miesięczna składka nie jest na tyle wygórowana, by mogła nadwyrężyć nasz budżet w razie losowych przypadków. Ubezpieczyciel stawia raczej na regularność, która uskuteczniana przez kilka lat przyniesie nam kwotę wystarczającą do godnego przeżycia emerytury. 

Zabezpieczenie dla naszych bliskich 

Ubezpieczenie emerytalne to świetny sposób, by zabezpieczyć naszych bliskich. Dzięki uzyskanej z niego kwocie można wysłać dzieci na studia albo nawet pomóc im zamieszkać „na swoim”. Ten punkt wydaje się szczególnie istotny w dzisiejszych czasach. Pandemia pokazała nam, że nawet dzisiaj nie jesteśmy odporni na wszystko, co może nam zgotować świat. O ile państwo raczej nie pozostawia swoich obywateli na pastwę losu, to nie ma gwarancji, że zaoferowana przez nie pomoc będzie dobrym rozwiązaniem w dobie kryzysu. Ubezpieczenie emerytalne nie musi być przeznaczone tylko na potrzeby naszej emerytury. Fakt, taki jest jego cel, ale ubezpieczyciel najczęściej określa minimalny wiek, po osiągnięciu którego możemy wypłacić zgromadzone fundusze. Dzięki temu pieniądze mogą posłużyć nie tylko nam, ale także stanowić zabezpieczenie dla rodziny pod warunkiem, że zdecydujemy się na nie odpowiednio wcześniej. 

Podsumowanie 

Jeśli nie jest nam obojętne, co za kilkadziesiąt lub kilkanaście lat stanie się z nami i naszą rodziną, powinniśmy pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu finansowym. Warto jest rozważyć każdą inwestycję, która pomoże nam zachować nasze pieniądze w bezpiecznym miejscu przez dłuższy czas. Doskonałą opcją wydaje się tutaj ubezpieczenie emerytalne – to długoterminowa inwestycja, która jest na tyle niewielka, że nie zrujnuje naszych finansów przed emeryturą i pozwoli się cieszyć godnym życiem, kiedy nie będziemy już gotowi zajmować się pracą zarobkową. Pamiętajmy, że w niektórych ludowych powiedzeniach występuje ziarno prawdy. Jednym z nich jest „przezorny zawsze ubezpieczony”.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Polecane

Ustalenie strategii cenowej – dlaczego jest tak ważne?

Opublikowano

on

ceny

Wiele firm i sklepów często lekceważy stworzenie strategii cenowej, ustalając ceny za swoje towary czy usługi „na chybił trafił”. To duży błąd, który może skończyć się poważnymi kłopotami finansowymi przedsiębiorstwa. Sprawdź zatem, dlaczego strategia cenowa to konieczne rozwiązanie dla firm. (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Drzwi antywłamaniowe a wymiana zamków?

Opublikowano

on

zamek

Najlepsze drzwi antywłamaniowe to takie, które zostały specjalnie zaprojektowane i zainstalowane, aby wytrzymać każdą formę ataku. Nie wystarczy, że drzwi są solidne i dobrze skonstruowane, muszą one także posiadać szereg innych cech, takich jak wzmocnione zamki i zawiasy, szyby odporne na uderzenia, mocne mechanizmy blokujące, np. wkładki bębenkowe ze stalowymi wzmocnieniami. (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Jak przygotować szybką sprzedaż mieszkania?

Opublikowano

on

sprzedaz nieruchomosci

Szybka sprzedaż mieszkania to jak się okazuje, może być poważny problem szczególnie dla amatorów. Pierwszy raz stajesz wobec takiego wyzwania? Możliwe, że akurat mieliśmy szczęście dostać mieszkanie w spadku, ale nie jest ono nam do niczego potrzebne i chcemy się go ekspresowo pozbyć. Jakie wówczas mamy pole manewru? Czy skup nieruchomości można zrealizować na własną rękę, czy raczej skorzystać ze specjalistów? Mnóstwo będzie tu zawsze zagadnień do przeanalizowania, a przede wszystkim musimy się skoncentrować na kwestiach formalnych, a także technicznych. W końcu mieszkanie musi przedstawiać jakąś wartość. Czy więc nie jest dobrze skorzystać z dobrego biura nieruchomości?

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.