Connect with us

Osoba Prywatna

Badania szybkiej pożyczki

Opublikowano

on

Wraz z pojawieniem się chwilówek na rynku pojawiły się również badania konsumenckie. Jedna z agencji badawczych zajmująca się badaniem opinii publicznej –  Millward Brown przeprowadziła badanie, które miało na celu przygotowanie prognozy potencjalnego zachowania konsumentów pożyczek w 2015 roku.

Wyniki badań

Wyniki badania wskazują na znaczny wzrost zainteresowania konsumentów rynkiem szybkiej pożyczki. Według prognozy w tym roku zadłuży się aż 15% Polaków. Co więcej, większość z nich, bo 65% osób korzysta z chwilówek, aby spłacić inne zobowiązania finansowe. Połowa pożyczkobiorców zdeklarowała, że ich pożyczki nie przekroczą 5 000zł. Oprócz tych informacji badani podawali cele swoich pożyczek. Najwięcej osób (27%) pożyczone pieniądze przeznacza na bieżące wydatki: aktualne rachunki, nagłe wydatki, itp. Kolejną grupą są osoby, które potrzebują dodatkowych środków na remont mieszkania (19%). Jest jeszcze jedna grupa (18%), która szybką pożyczkę przeznacza na nowy sprzęt RTV i AGD.

Badania objęły również nowicjuszy. Osoby, które po raz pierwszy pożyczają, swoją pożyczkę przeznaczają na nowy sprzęt gospodarstwa domowego, remont mieszkania, a także na zakup samochodu. Najmniej osób wydaje pieniądze z szybkiej pożyczki na bieżące wydatki.

Wzrost zainteresowania

Warto zastanowić się nad tym, skąd bierze się tak duże zainteresowanie szybką pożyczką. Dlaczego produkty bankowe nie są tak atrakcyjne, jak pożyczki w prywatnej firmie finansowej? Chwilówki są ogólnodostępne. Prawdopodobieństwo otrzymania pozytywnej odpowiedzi na wniosek w firmie pożyczkowej, a w banku jest dużo wyższy. Co więcej wymagania względem osoby pożyczającej są niższe niż w przypadku pożyczki w banku. Przy chwilówce wystarczy posiadać aktywne konto bankowe i stosunkowo regularne wpływy na to konto. Kolejną cechą różniącą pożyczkę w banku z szybką pożyczką jest czas oczekiwania. W przypadku chwilówek mamy do czynienia ze skróconą formą wnioskowania i szybkiej decyzji, dzięki czemu jeszcze tego samego dnia możemy otrzymać pieniądze na konto.

Pożyczkowy raj

Biorąc pod uwagę to, co dzieje się na rynku pożyczkowym można stwierdzić, że Polska jest pożyczkowym rajem dla konsumentów tego rynku. Szybką pożyczkę można znaleźć zaraz za rogiem. Jest ich tak wiele na rynku, że wybór jednej może być dla nas kłopotliwy. Dlatego mamy do dyspozycji porównywarki internetowe, kalkulatory pożyczek, a ostatnim hitem są multiwnioski. Od tej różnorodności może się zakręcić w głowie, ale skoro zainteresowanie wciąż rośnie, to jest zapotrzebowanie na wszelkie dodatki do pożyczek. W porównywarce porównamy ze sobą oferty, kalkulator wyliczy nam składki jak i oprocentowanie, a multiwniosek daje nam możliwość wysłania jednego wniosku do kilku pożyczkodawców jednocześnie. To wszystko jest dla zaoszczędzenia czasu i pozyskaniu dla swoich partnerów nowych klientów.  Możliwości są duże, więc jeśli tylko zajdzie potrzeba, wystarczy usiąść przed komputerem i dokonać wyboru szybkiej pożyczki.

Czytaj Dalej
1 Comment

1 Comments

  1. Ania

    10 marca 2016 at 12:25

    Ciekawe jak zmienią się od jutra warunki pożyczek online – ma wejść w życie nowelizacja ustawy która zakłada m. in. ograniczenie kosztów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Emerytury w Polsce – czy jest się czego obawiać?

Opublikowano

on

jak wm emerytalny w polsceyglada syste

Wiele osób często narzeka na swoje zawodowe obowiązki i z utęsknieniem czeka na moment przejścia na emeryturę. Nie ma w tym oczywiście nic złego – jesień życia to okres odpoczynku dla każdego z nas, a przynajmniej w teorii. W praktyce świadczenia emerytalne mogą się okazać niewielkie i tym samym niewystarczające do zaspokojenia wszystkich naszych potrzeb. Czy należy się obawiać przejścia na emeryturę w naszym kraju? Jak w tej kwestii mogą pomóc nam ubezpieczenia na życie? (więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

IKZE a IKE – podobieństwa i różnice

Opublikowano

on

fundusze

Zarówno Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) jak i Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) to elementy trzeciego filaru planu emerytalnego. W założeniu oba te produkty mogą być suplementem do emerytury państwowej, jednak ich specyfika jest nieco inna. IKZE i IKE – jakie są między nimi podobieństwa, a gdzie znajdziemy różnice?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ubezpieczenie na życie z opcją oszczędzania – 3 sytuacje, kiedy może się okazać przydatne

Opublikowano

on

ubezpieczenia

Chociaż ubezpieczenie na życie to jedna z najczęściej wybieranych polis w Polsce, to wiele osób nie wie, że można ją rozszerzyć o dodatkowe opcje. Jedną z nich jest polisa na życie z opcją oszczędzania na przyszłość. Jest to produkt, który łączy w sobie wszystkie zalety lokaty, jednocześnie nie tracąc nic z funkcjonalności klasycznego ubezpieczenia. Zastanówmy się – w jakich konkretnych sytuacjach może się przydać taka polisa?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.