Connect with us

Osoba Prywatna

Badania szybkiej pożyczki

Opublikowano

on

Wraz z pojawieniem się chwilówek na rynku pojawiły się również badania konsumenckie. Jedna z agencji badawczych zajmująca się badaniem opinii publicznej –  Millward Brown przeprowadziła badanie, które miało na celu przygotowanie prognozy potencjalnego zachowania konsumentów pożyczek w 2015 roku.

Wyniki badań

Wyniki badania wskazują na znaczny wzrost zainteresowania konsumentów rynkiem szybkiej pożyczki. Według prognozy w tym roku zadłuży się aż 15% Polaków. Co więcej, większość z nich, bo 65% osób korzysta z chwilówek, aby spłacić inne zobowiązania finansowe. Połowa pożyczkobiorców zdeklarowała, że ich pożyczki nie przekroczą 5 000zł. Oprócz tych informacji badani podawali cele swoich pożyczek. Najwięcej osób (27%) pożyczone pieniądze przeznacza na bieżące wydatki: aktualne rachunki, nagłe wydatki, itp. Kolejną grupą są osoby, które potrzebują dodatkowych środków na remont mieszkania (19%). Jest jeszcze jedna grupa (18%), która szybką pożyczkę przeznacza na nowy sprzęt RTV i AGD.

Badania objęły również nowicjuszy. Osoby, które po raz pierwszy pożyczają, swoją pożyczkę przeznaczają na nowy sprzęt gospodarstwa domowego, remont mieszkania, a także na zakup samochodu. Najmniej osób wydaje pieniądze z szybkiej pożyczki na bieżące wydatki.

Wzrost zainteresowania

Warto zastanowić się nad tym, skąd bierze się tak duże zainteresowanie szybką pożyczką. Dlaczego produkty bankowe nie są tak atrakcyjne, jak pożyczki w prywatnej firmie finansowej? Chwilówki są ogólnodostępne. Prawdopodobieństwo otrzymania pozytywnej odpowiedzi na wniosek w firmie pożyczkowej, a w banku jest dużo wyższy. Co więcej wymagania względem osoby pożyczającej są niższe niż w przypadku pożyczki w banku. Przy chwilówce wystarczy posiadać aktywne konto bankowe i stosunkowo regularne wpływy na to konto. Kolejną cechą różniącą pożyczkę w banku z szybką pożyczką jest czas oczekiwania. W przypadku chwilówek mamy do czynienia ze skróconą formą wnioskowania i szybkiej decyzji, dzięki czemu jeszcze tego samego dnia możemy otrzymać pieniądze na konto.

Pożyczkowy raj

Biorąc pod uwagę to, co dzieje się na rynku pożyczkowym można stwierdzić, że Polska jest pożyczkowym rajem dla konsumentów tego rynku. Szybką pożyczkę można znaleźć zaraz za rogiem. Jest ich tak wiele na rynku, że wybór jednej może być dla nas kłopotliwy. Dlatego mamy do dyspozycji porównywarki internetowe, kalkulatory pożyczek, a ostatnim hitem są multiwnioski. Od tej różnorodności może się zakręcić w głowie, ale skoro zainteresowanie wciąż rośnie, to jest zapotrzebowanie na wszelkie dodatki do pożyczek. W porównywarce porównamy ze sobą oferty, kalkulator wyliczy nam składki jak i oprocentowanie, a multiwniosek daje nam możliwość wysłania jednego wniosku do kilku pożyczkodawców jednocześnie. To wszystko jest dla zaoszczędzenia czasu i pozyskaniu dla swoich partnerów nowych klientów.  Możliwości są duże, więc jeśli tylko zajdzie potrzeba, wystarczy usiąść przed komputerem i dokonać wyboru szybkiej pożyczki.

Czytaj Dalej
1 Comment

1 Comment

  1. Ania

    10 marca 2016 at 12:25

    Ciekawe jak zmienią się od jutra warunki pożyczek online – ma wejść w życie nowelizacja ustawy która zakłada m. in. ograniczenie kosztów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Opublikowano

on

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Wyobraź sobie, że pewnego dnia wchodzisz na swoje konto bankowe i… nie znajdujesz na nim nawet złotówki. Albo próbujesz zapłacić kartą i nie możesz zrealizować tej operacji z powodu braku środków. Jeśli nie jest to błąd bankowy (a takie również się zdarzają) to możliwe, że właśnie padłeś ofiarą cyberataku. Jak się przed nim ustrzec i jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Towarzystwo pożyczek wzajemnych – co to takiego?

Opublikowano

on

Towarzystwo pożyczek wzajemnych

Najprościej mówiąc jest to platforma finansowa umożliwiająca udzielenie pożyczki społecznościowej pomiędzy osobami fizycznymi przy wsparciu pracowników, pracujących w terenie. Pożyczki udzielane są na okres 30 dni z możliwością wielokrotnego ich przedłużenia o kolejne 30 dni. Nie ma ograniczeń w ilości kolejnych odnowień.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Opublikowano

on

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Osoby zatrudnione na pełen etat obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. Tyle w teorii, bo praktyka bywa różna. Okazuje się, że ponad 80% Polaków pracuje w godzinach nadliczbowych. Blisko 20% z tych osób deklaruje, że zdarza się to często, a w przypadku co dziesiątej osoby – regularnie. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PAYBACK, ponad 60% Polaków zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40% nawet podczas urlopu.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.