Connect with us

Giełda

Enea w WIG20 – elicie polskich spółek giełdowych

Opublikowano

on

Akcje Enea wejdą do najważniejszego indeksu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – WIG20. Po raz pierwszy stanie się to jutro, 20 marca, kiedy dojdzie do rewizji portfeli szeregu giełdowych indeksów. Decyzja władz GPW potwierdza fakt, że Enea jest jednym z najważniejszych polskich przedsiębiorstw, które ma duży wpływ także na wydarzenia na warszawskim parkiecie.

Indeks WIG20, skupia dwadzieścia najlepszych, najbardziej płynnych spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest głównym wskaźnikiem koniunktury, a także głównym indeksem oraz instrumentem bazowym dla kontraktów terminowych i opcji.

– Włączenie Enei do ścisłej elity spółek giełdowych to dla nas powód do wielkiej satysfakcji i potwierdzenie, że idziemy dobrą drogą. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych Pracowników, w ostatnim czasie Grupa stała się nowoczesnym i efektywnym przedsiębiorstwem. Konsekwentnie zwiększamy jej wartość, co widać w liczbach. Na Giełdzie jesteśmy od prawie siedmiu lat, stale rośniemy w siłę i regularnie wykazujemy dobre wyniki finansowe. Nasza praca przynosi konkretne efekty i jest doceniana. W minionym roku 57 proc. analityków zalecało „kupuj”, a 38 proc. „trzymaj” akcje Enei. Decyzja o włączeniu do WIG20 dodatkowo potwierdza, że warto na nas stawiać – mówi Krzysztof Zamasz, prezes Enei.

W efekcie wejścia do WIG20 Enea spodziewa się m.in. dalszego zwiększenia płynności swoich akcji oraz poszerzenia bazy inwestorów o największe fundusze inwestycyjne, które skupiają się tylko na spółkach wchodzących w skład najważniejszego indeksu giełdy.

WIG20 jest obliczany od 1994 r. Jest indeksem typu cenowego, co oznacza, że przy ustalaniu jego wartości bierze się pod uwagę jedynie ceny zawartych w nim transakcji, a nie uwzględnia się dochodów z tytułu dywidend. W indeksie WIG20 nie może uczestniczyć więcej niż pięć spółek z jednego sektora giełdowego.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Giełda

Spółka Bit Evil debiutuje na giełdzie NewConnect!

Opublikowano

on

Bit Evil to spółka, która wprowadza na rynek autorskie produkty o nowoczesnej i innowacyjnej formule działania!

(więcej…)

Czytaj Dalej

Giełda

Druk banknotów euro

Opublikowano

on

Druk euro

Banknoty waluty euro, która obowiązuje w krajach UE należących do strefy euro, są emitowane przez określone narodowe banki centralne pod nadzorem Europejskiego Banku Centralnego. Akredytację do druku w Polsce od 2006 roku posiada PWPW – Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Aby zapobiec fałszerstwom zmieniano wzory nadruków oraz zabezpieczenia banknotów.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Giełda

Trader walutowy ma bardzo ciężki zawód, do którego trzeba mieć naprawdę głowę na karku

Opublikowano

on

Trader walutowy - ciężki zawód

Szybkie odnajdywanie się w słupkach, wykresach i statystkach, to codzienność osoby pracującej na takim stanowiku. Podziwiam takich ludzie, gdyż zmiany na rynku walutowym są bardzo dynamiczne i ciężko je przewidzieć – prawie jak pogodę w górach. Ponadto, istnieje bardzo wiele czynników, które mogą wpływać na sytuację rynku walutowego, dlatego dopiero dogłębna analiza każdego z nich daje subtelne przypuszczenia o tym, jak dalej mogą się kształtować kursy walut. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.