Connect with us

Osoba Prywatna

Prezes ING Banku Śląskiego bankowcem roku

Opublikowano

on

Prezes ING Banku Śląskiego, Małgorzata Kołakowska, drugi rok z rzędu została wyróżniona tytułem “Bankowca Roku” przez prestiżowy miesięcznik “Forbes”.

Jak piszą autorzy rankingu, ING Bank Śląski “ma wszystko, co powinien mieć dobrze zarządzany bank: dba o bezpieczeństwo oszczędzających, a jednocześnie bije rekordy sprzedaży kredytów i wypracowanych zysków”. Podkreślają, że “kiedy po kryzysie znaczna część banków osłabła, firma prowadzona przez Małgorzatę Kołakowską wrzuciła drugi bieg i zdobywa coraz więcej rynku”.

Metodologia rankingu miesięcznika “Forbes” pozwala ocenić w sposób jak najbardziej wszechstronny poszczególne banki działające w Polsce. Punkty w rankingu są przyznawane na podstawie 14 wskaźników, które obrazują efektywność działania (np. rentowność kapitału własnego czy relacje kosztów do dochodów), wzrost biznesu, ale także kontrolę ryzyka (m.in. współczynniki wypłacalności i odsetek kredytów nieregularnych). W przypadku zdecydowanej większości parametrów ING Bank Śląski otrzymał najwyższe możliwe oceny tj. czwórki i piątki. W sumie bank zdobył 83 na 100 punktów, o jeden punkt więcej niż rok wcześniej.

Redakcja “Forbesa” zaprosiła również do współpracy uznanych bankowców, którzy obecnie nie pracują w żadnym banku, dzięki czemu mogli obiektywnie oceniać uczestników rankingu. W gronie jury znaleźli się m.in. byli członkowie zarządów BRE Banku, BZ WBK, Pekao SA i Alior Banku.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Opublikowano

on

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Wyobraź sobie, że pewnego dnia wchodzisz na swoje konto bankowe i… nie znajdujesz na nim nawet złotówki. Albo próbujesz zapłacić kartą i nie możesz zrealizować tej operacji z powodu braku środków. Jeśli nie jest to błąd bankowy (a takie również się zdarzają) to możliwe, że właśnie padłeś ofiarą cyberataku. Jak się przed nim ustrzec i jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Towarzystwo pożyczek wzajemnych – co to takiego?

Opublikowano

on

Towarzystwo pożyczek wzajemnych

Najprościej mówiąc jest to platforma finansowa umożliwiająca udzielenie pożyczki społecznościowej pomiędzy osobami fizycznymi przy wsparciu pracowników, pracujących w terenie. Pożyczki udzielane są na okres 30 dni z możliwością wielokrotnego ich przedłużenia o kolejne 30 dni. Nie ma ograniczeń w ilości kolejnych odnowień.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Opublikowano

on

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Osoby zatrudnione na pełen etat obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. Tyle w teorii, bo praktyka bywa różna. Okazuje się, że ponad 80% Polaków pracuje w godzinach nadliczbowych. Blisko 20% z tych osób deklaruje, że zdarza się to często, a w przypadku co dziesiątej osoby – regularnie. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PAYBACK, ponad 60% Polaków zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40% nawet podczas urlopu.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.