Connect with us

Porady

Spieszmy się zakładać lokaty

Opublikowano

on

Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe na obecnym poziomie. Na najlepszych lokatach kwartalnych, bez dodatkowych warunków, wciąż można zarobić 3,5 proc. Być może jest to już jednak ostatni moment na tak wysoki zysk.

Podczas styczniowego posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe bez zmian. Stopa podstawowa wciąż wynosi dziś 2 p. proc. Z rankingu Bankier.pl wynika, że na najlepszych lokatach kwartalnych, które można założyć bez dodatkowych warunków, wciąż możemy zarobić nawet 3,5 proc.

– Oprocentowanie lokat utrzymuje się dziś na historycznie niskim poziomie. Jeśli chcemy ulokować pieniądze, warto to zrobić teraz, bo oprocentowanie lokat cały czas topnieje. Będzie jeszcze mniejsze, gdy w końcu RPP obniży stopy procentowe. Być może to ostatnie chwile na w miarę przyzwoite zyski – komentuje Wojciech Boczoń, analityk Bankier.pl

Lokaty coraz mniej atrakcyjne

W najnowszym rankingu lokat Bankier.pl sprawdziliśmy najlepsze lokaty kwartalne, które można założyć bez dodatkowych warunków. To depozyty dostępne dla wszystkich klientów, niezależnie od tego, czy posiadają konto w danym banku. Ranking przygotowaliśmy dla trzech kwot: 1000 zł, 10.000 zł i 30.000 zł. Jeśli dany bank oferuje kilka dobrych lokat, w zestawieniu uwzględniliśmy tylko jedną, najwyżej oprocentowaną.

Liderem – podobnie jak w poprzednim miesiącu – pozostaje Getin Bank z Twoją Lokatą III. Drugie miejsce zajmują ex aequo Getin Online i Open Online – marki internetowe Getin Banku. Na trzeciej pozycji są BIZ Bank i Bank Smart. Na rynku znajdziemy co prawda lepiej oprocentowane lokaty, ale są to propozycje obłożone dodatkowymi warunkami. Banki oferują takie depozyty tylko nowym klientom (na powitanie), lub osobom, które założą konto osobiste.

– Rada Polityki Pieniężnej nie obniżyła stóp procentowych, chociaż tego oczekiwał rynek. Jeśli sytuacja gospodarcza nie ulegnie poprawie, to od cięć raczej nie uciekniemy. W przypadku obniżki – zyskają kredytobiorcy, których raty obniżą się o ok. 30 zł na każde 100 tys. zł zaciągniętego kredytu. Mniej powodów do zadowolenia będą miały osoby, które szukają dobrych ofert na lokaty – zyski z tych produktów finansowych będą maleć, a to oznacza, że część potencjalnych klientów będzie szukać alternatywnych sposobów na lokowanie kapitału np. na giełdzie. Same banki będą agresywniej walczyć o klientów więc niewykluczone, że pojawi się więcej ofert lokat z różnymi bonusami w postaci np. sprzętu elektronicznego (tablety, laptopy) – komentuje Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Porady

Jak odstresować się po pracy? – korzystny wpływ sportu na organizm i wydajność w pracy. Propozycja aktywności dla każdego!

Opublikowano

on

relaks po pracy

Kilkanaście godzin dziennie, które są spędzone w pracy, prowadzi do zmęczenia organizmu. Dodatkowo, długotrwała ekspozycja na stres powoduje wypalenie zawodowe oraz spadek wydajności pracownika. Napięte terminy, przepełniony grafik i gonitwa dnia codziennego prowadzą do wzrostu napięcia – zarówno fizycznego jak i psychicznego oraz braku motywacji do pracy oraz niechęci do działania. Doskonałym rozwiązaniem jest spędzanie aktywnie czasu po powrocie do domu. Sport pozwala się zrelaksować, poprawić samopoczucie i zmotywować do dalszych działań. Jaką aktywność fizyczną warto wybierać? Jakie zalety daje regularne uprawianie sportu? (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Paczkomaty Allegro – jakie warunki spełniać, by oferować je klientom?

Opublikowano

on

Sprzedawcy oferujący swoje produkty na popularnym portalu sprzedażowym Allegro, mogą przekazywać klientom swój towar nie tylko wykorzystując tradycyjne usługi kurierskie związane z dostawą produktów wprost do domu, ale również poprzez paczkomaty Allegro. Usługa ta jest coraz bardziej popularna, jednak niewielu Allegrowiczów zdaje sobie sprawę z tego, jakie warunki trzeba spełnić, aby nadać paczkę.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Jak rozmawiać o pieniądzach z pracodawcą?

Opublikowano

on

Jak rozmawiać o pieniądzach z pracodawcą?

Wysokość wynagrodzenia to jedna z kluczowych kwestii w procesie rekrutacji. Równie problematyczne dla większości jest negocjowanie warunków wynagrodzenia i premii lub podwyżki. Wraz z ekspertami z Mikrorata.pl podpowiadamy jak rozmawiać z pracodawcą o pieniądzach.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.