Connect with us

Porady

Spieszmy się zakładać lokaty

Opublikowano

on

Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe na obecnym poziomie. Na najlepszych lokatach kwartalnych, bez dodatkowych warunków, wciąż można zarobić 3,5 proc. Być może jest to już jednak ostatni moment na tak wysoki zysk.

Podczas styczniowego posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe bez zmian. Stopa podstawowa wciąż wynosi dziś 2 p. proc. Z rankingu Bankier.pl wynika, że na najlepszych lokatach kwartalnych, które można założyć bez dodatkowych warunków, wciąż możemy zarobić nawet 3,5 proc.

– Oprocentowanie lokat utrzymuje się dziś na historycznie niskim poziomie. Jeśli chcemy ulokować pieniądze, warto to zrobić teraz, bo oprocentowanie lokat cały czas topnieje. Będzie jeszcze mniejsze, gdy w końcu RPP obniży stopy procentowe. Być może to ostatnie chwile na w miarę przyzwoite zyski – komentuje Wojciech Boczoń, analityk Bankier.pl

Lokaty coraz mniej atrakcyjne

W najnowszym rankingu lokat Bankier.pl sprawdziliśmy najlepsze lokaty kwartalne, które można założyć bez dodatkowych warunków. To depozyty dostępne dla wszystkich klientów, niezależnie od tego, czy posiadają konto w danym banku. Ranking przygotowaliśmy dla trzech kwot: 1000 zł, 10.000 zł i 30.000 zł. Jeśli dany bank oferuje kilka dobrych lokat, w zestawieniu uwzględniliśmy tylko jedną, najwyżej oprocentowaną.

Liderem – podobnie jak w poprzednim miesiącu – pozostaje Getin Bank z Twoją Lokatą III. Drugie miejsce zajmują ex aequo Getin Online i Open Online – marki internetowe Getin Banku. Na trzeciej pozycji są BIZ Bank i Bank Smart. Na rynku znajdziemy co prawda lepiej oprocentowane lokaty, ale są to propozycje obłożone dodatkowymi warunkami. Banki oferują takie depozyty tylko nowym klientom (na powitanie), lub osobom, które założą konto osobiste.

– Rada Polityki Pieniężnej nie obniżyła stóp procentowych, chociaż tego oczekiwał rynek. Jeśli sytuacja gospodarcza nie ulegnie poprawie, to od cięć raczej nie uciekniemy. W przypadku obniżki – zyskają kredytobiorcy, których raty obniżą się o ok. 30 zł na każde 100 tys. zł zaciągniętego kredytu. Mniej powodów do zadowolenia będą miały osoby, które szukają dobrych ofert na lokaty – zyski z tych produktów finansowych będą maleć, a to oznacza, że część potencjalnych klientów będzie szukać alternatywnych sposobów na lokowanie kapitału np. na giełdzie. Same banki będą agresywniej walczyć o klientów więc niewykluczone, że pojawi się więcej ofert lokat z różnymi bonusami w postaci np. sprzętu elektronicznego (tablety, laptopy) – komentuje Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Porady

Pośrednik finansowy – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Opublikowano

on

uslugi posrednika finansowego

W dzisiejszym dynamicznym świecie finansów, gdzie dostępność i złożoność produktów finansowych rośnie, coraz więcej osób i przedsiębiorstw zastanawia się, czy warto korzystać z usług pośrednika finansowego. Czy profesjonalna pomoc w zarządzaniu finansami osobistymi lub biznesowymi jest rzeczywiście potrzebna? W tym artykule przyjrzymy się, kiedy skorzystanie z usług pośrednika finansowego może być korzystne i jakie korzyści może przynieść. (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Czym wyróżniają się ubrania robocze?

Opublikowano

on

ubrania robocze

Ubrania robocze są nieodłączną częścią życia w wielu zawodach. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się jedynie praktycznym elementem wyposażenia, to tak naprawdę pełnią wiele innych funkcji, które je wyróżniają. Dowiedz się, dlaczego ubrania robocze są czymś więcej niż tylko wygodnymi strojami ochronnymi. (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Dlaczego warto postawić na wysokiej jakości usługi księgowe

Opublikowano

on

uslugi ksiegowe wysokiej jakosci

W dzisiejszym złożonym i dynamicznym środowisku biznesowym, prawidłowe zarządzanie finansami jest niezbędnym elementem sukcesu każdej organizacji. Jednym z kluczowych aspektów efektywnego zarządzania finansami jest utrzymanie rzetelnych i precyzyjnych ksiąg rachunkowych. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.