Connect with us

Informacje

Zalety mieszkania w domu energooszczędnym

Opublikowano

on

Ciągle rosnące koszty energii obudziły w ludziach potrzebę szukania oszczędności. Systemy energooszczędnych domów cieszą się dużym poparciem i coraz większa popularnością. Co więcej, decydując się na dom energooszczędny, mamy możliwość uzyskania dofinansowania jego budowy.

W pierwszej chwili, koszt budowy domu energooszczędnego może wydawać się zbyt wysoki. Inwestycja jest jednak na tyle opłacalna, że koszta zwrócą się już po kilku latach. Liczne zalety użytkowania tak ekologicznego obiektu skupiają się na komforcie, bezpieczeństwie i działaniu ekonomicznym.

Energooszczędność

Największą zaletą mieszkania w domu energooszczędnym jest niskie zużycie energii. Uzyskujemy to m.in. dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu pomieszczeń. Okna pokoi najczęściej użytkowanych zostają skierowane na stronę słoneczną, dzięki czemu nagrzewają się one bez konieczności włączania grzejnika. Zapotrzebowanie na energię spada nawet o 50%, dzięki czemu już po kilku latach, koszta związane z budową domu zwrócą się. Dodatkowo, dzięki mniejszemu zużyciu energii, dbamy o środowisko. Wiąże się to z redukcją emisji CO2.

Bezpieczeństwo

Liczne kampanie promujące system energooszczędnego domu i spory rozgłos wokół tej kwestii dają gwarancję solidnej konstrukcji budynku. Tego typu obiekty nie są jeszcze na tyle popularne, żeby na firmach wykonujących zlecenie, nie skupiała się spora uwaga. Budowlańcy nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek niedociągnięcia przy takim ryzyku zepsucia renomy firmy. Bezpieczeństwo mieszkańców wiąże się również z tym, że nie będą musieli już martwić się rosnącymi cenami rachunków. Co więcej, domy energooszczędne mają wysoka wartość rynkową, jeśli zajdzie taka potrzeba, sprzedaż domu przyniesie ogromny zysk.

6 Dzielnica

Dom energooszczędny nadal jest rzadkością w Polsce. Jedynym obiektem tego typu w województwie dolnośląskim jest 6 Dzielnica. Budynek stanowi jednorodzinne domy energooszczędne w zabudowie szeregowej. Inwestycja obejmuje 10 domów, o powierzchni od 160 do 180 mkw, z tarasami i ogródkami.

Wrocław ma 5 dzielnic, zaczynamy budować szóstą – zalążek budownictwa energooszczędnego. Jako pierwsi wprowadzamy w budownictwie mieszkaniowym najnowocześniejsze rozwiązania ekologiczne, co jest korzystne nie tylko dla środowiska, ale w równym stopniu dla przyszłych mieszkańców 6 Dzielnicy

– informuje Marta Lempart Prezeska firmy zajmującej się realizacją projektu.

Dofinansowania

Dodatkową zachętą do budowy domów energooszczędnych jest działający od 2013 r. program udzielający dofinansowań w kwocie 30 000 zł. Można je uzyskać tylko w przypadku otrzymania kredytu w banku, zgłoszonym do programu dopłat. Sama dopłata jest uzyskiwana dopiero po ukończeniu inwestycji. Aby móc ubiegać się o dofinansowanie, dom musi spełniać standardy NF40. Możliwość uzyskania dofinansowania i oszczędności wynikające z niższego zapotrzebowania energii to czynniki sugerujące, że w przyszłości taki system budownictwa będzie często spotykany. Stanowi to korzyści dla środowiska, ale przede wszystkim, zapewnia nam komfort finansowy.

Czytaj Dalej
1 Comment

1 Comment

  1. Wojtek

    10 marca 2016 at 12:06

    Na pewno to ciekawy sposób na oszczędności, szkoda że nie było w artykule jeszcze jakiejś liczbowej kalkulacji – o ile droższe jest wybudowanie domu z uwzględnieniem takich technologii.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Kredyt we franku szwajcarskim

Opublikowano

on

Kredyt we franku szwajcarskim w Polsce to kredyt walutowy. Kredyt walutowy to kredyt który udzielane jest w innej walucie niż ta która obowiązuje w danym kraju. W Polsce kredyt walutowy udzielane jest jeszcze w walucie dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego oraz euro. 

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Jak działa leasing pracowniczy?

Opublikowano

on

leasing pracowniczy

Leasing pracowniczy, nazywany również leasingiem personalnym, to model zatrudnienia, który staje się coraz popularniejszy wśród przedsiębiorców. Polega on na tym, że pracownik jest formalnie zatrudniony przez firmę leasingową, która następnie “wynajmuje” go innemu pracodawcy. Taki model zatrudnienia pozwala na szybkie i elastyczne dostosowanie liczby pracowników do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa, przy jednoczesnym ograniczeniu formalności związanych z procesem zatrudnienia. (więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Czym powinna wyróżniać się dobra agencja pracy tymczasowej?

Opublikowano

on

informacje o agencji pracy tymcasowej

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku, agencje pracy tymczasowej stanowią istotne ogniwo dla firm, poszukujących wysoko wykwalifikowanych pracowników tymczasowych. Jednak nie wszystkie agencje są takie same, a wybór odpowiedniej może stanowić kluczowy czynnik wpływający na sukces kadrowy przedsiębiorstwa. W tym artykule przyjrzymy się tym cechom, które wyróżniają dobrą agencję pracy tymczasowej oraz jakie korzyści może przynieść dla zarówno pracodawców, jak i pracowników współpraca z taką firmom. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.