Connect with us

Informacje

Zalety mieszkania w domu energooszczędnym

Opublikowano

on

Ciągle rosnące koszty energii obudziły w ludziach potrzebę szukania oszczędności. Systemy energooszczędnych domów cieszą się dużym poparciem i coraz większa popularnością. Co więcej, decydując się na dom energooszczędny, mamy możliwość uzyskania dofinansowania jego budowy.

W pierwszej chwili, koszt budowy domu energooszczędnego może wydawać się zbyt wysoki. Inwestycja jest jednak na tyle opłacalna, że koszta zwrócą się już po kilku latach. Liczne zalety użytkowania tak ekologicznego obiektu skupiają się na komforcie, bezpieczeństwie i działaniu ekonomicznym.

Energooszczędność

Największą zaletą mieszkania w domu energooszczędnym jest niskie zużycie energii. Uzyskujemy to m.in. dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu pomieszczeń. Okna pokoi najczęściej użytkowanych zostają skierowane na stronę słoneczną, dzięki czemu nagrzewają się one bez konieczności włączania grzejnika. Zapotrzebowanie na energię spada nawet o 50%, dzięki czemu już po kilku latach, koszta związane z budową domu zwrócą się. Dodatkowo, dzięki mniejszemu zużyciu energii, dbamy o środowisko. Wiąże się to z redukcją emisji CO2.

Bezpieczeństwo

Liczne kampanie promujące system energooszczędnego domu i spory rozgłos wokół tej kwestii dają gwarancję solidnej konstrukcji budynku. Tego typu obiekty nie są jeszcze na tyle popularne, żeby na firmach wykonujących zlecenie, nie skupiała się spora uwaga. Budowlańcy nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek niedociągnięcia przy takim ryzyku zepsucia renomy firmy. Bezpieczeństwo mieszkańców wiąże się również z tym, że nie będą musieli już martwić się rosnącymi cenami rachunków. Co więcej, domy energooszczędne mają wysoka wartość rynkową, jeśli zajdzie taka potrzeba, sprzedaż domu przyniesie ogromny zysk.

6 Dzielnica

Dom energooszczędny nadal jest rzadkością w Polsce. Jedynym obiektem tego typu w województwie dolnośląskim jest 6 Dzielnica. Budynek stanowi jednorodzinne domy energooszczędne w zabudowie szeregowej. Inwestycja obejmuje 10 domów, o powierzchni od 160 do 180 mkw, z tarasami i ogródkami.

Wrocław ma 5 dzielnic, zaczynamy budować szóstą – zalążek budownictwa energooszczędnego. Jako pierwsi wprowadzamy w budownictwie mieszkaniowym najnowocześniejsze rozwiązania ekologiczne, co jest korzystne nie tylko dla środowiska, ale w równym stopniu dla przyszłych mieszkańców 6 Dzielnicy

– informuje Marta Lempart Prezeska firmy zajmującej się realizacją projektu.

Dofinansowania

Dodatkową zachętą do budowy domów energooszczędnych jest działający od 2013 r. program udzielający dofinansowań w kwocie 30 000 zł. Można je uzyskać tylko w przypadku otrzymania kredytu w banku, zgłoszonym do programu dopłat. Sama dopłata jest uzyskiwana dopiero po ukończeniu inwestycji. Aby móc ubiegać się o dofinansowanie, dom musi spełniać standardy NF40. Możliwość uzyskania dofinansowania i oszczędności wynikające z niższego zapotrzebowania energii to czynniki sugerujące, że w przyszłości taki system budownictwa będzie często spotykany. Stanowi to korzyści dla środowiska, ale przede wszystkim, zapewnia nam komfort finansowy.

Czytaj Dalej
1 Comment

1 Comment

  1. Wojtek

    10 marca 2016 at 12:06

    Na pewno to ciekawy sposób na oszczędności, szkoda że nie było w artykule jeszcze jakiejś liczbowej kalkulacji – o ile droższe jest wybudowanie domu z uwzględnieniem takich technologii.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Co to są etykiety peel off?

Opublikowano

on

Niemal każdy produkt dostępny na rynku posiada etykietę. Jest to bowiem wymóg uregulowany przepisami prawa, warunkujący możliwość sprzedaży danego towaru. Niektóre produkty- jak na przykład artykuły spożywcze, leki, kosmetyki, chemikalia- poddane są szczególnym restrykcjom w tym zakresie i muszą być opisane w bardzo szczegółowy sposób. By móc zamieścić obszerne informacje na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, najczęściej korzysta się z etykiet wielowarstwowych typu peel off. Jest to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Sprawdźmy więc, czym są i czym się charakteryzują.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Repolonizacja banków nabiera tempa

Opublikowano

on

W polskim sektorze bankowym kapitał zagraniczny ma ok. 60 proc. udziału, w krajach zachodnich to ok. 25 proc. Wiele wskazuje na to, że i w Polsce proporcje będą się zmieniać. Wiele zachodnich banków zmaga się z problemami i wręcz rozważa sprzedaż swoich aktywów w Polsce. To sprawia, że otwiera się okno konsolidacyjne dla rodzimych instytucji, które są w dobrej kondycji, dysponują kapitałem na przejęcia i mają wsparcie rządu, dla którego repolonizacja banków to jeden z elementów realizacji strategii zrównoważonego rozwoju i budowy polskiego kapitału.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Dyrektywy Nowego Podejścia dotyczące maszyn

Opublikowano

on

Dyrektywy Nowego Podejścia to przepisy wprowadzane w krajach Unii Europejskiej, które ujednolicają wytyczne dotyczące różnych produktów sprzedawanych na rynkach wspólnoty. Te dokumenty opisują zasadnicze wymagania związane z bezpieczeństwem, zdrowiem, ochroną konsumenta i ochroną środowiska. (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.