Connect with us

Porady

Jak polepszyć swoją zdolność kredytową?

Opublikowano

on

Aby uzyskać pożyczkę lub kredyt w dowolnej firmie finansowej, należy posiadać wystarczającą zdolność kredytową. To ona ma wpływ na wysokość kwoty, której może nam udzielić bank bądź firma pożyczkowa. Analizując wniosek kredytowy, firmy finansowe oceniają, jaką miesięczną opłatę kredytobiorca jest w stanie faktycznie spłacić. Co zrobić jeśli nasza możliwość kredytowa okaże się za słaba? Jest kilka praktycznych sposób na jej naprawę – dowiedz się co pozytywnie wpływa na ocenę banku.

Im więcej udokumentowanych źródeł dochodu, tym lepiej. Warto więc skrupulatnie dokumentować każdy zarobek, szczególnie jest to znaczące w wypadku umów cywilnoprawnych. Trzeba pamiętać o tym, że nie tylko wysokość i źródło przychodu jest istotne- ważna jest też ich stałość. Większe szanse na kredyt posiadają nabywcy pracujący nieprzerwanie w konkretnym miejscu pracy przez kilka lat, aniżeli osoba bardzo często zmieniająca zatrudnienie.

Zamknięte karty kredytowe oraz kredyty debetowe. Większość przyszłych posiadaczy kredytów zapomina o likwidacji z kart kredytowych oraz limitów w ROR. Zdolność kredytowa zostaje pomniejszona niezależnie od tego, czy debety w koncie i karty kredytowe do tej chwili były czynnie używane. Warto zawczasu zrezygnować z owych produktów, zwłaszcza kiedy już z nich nie korzystamy.

Kredyt wraz z innym kredytobiorcą. Podpisanie umowy kredytowej jednocześnie z drugą osobą pozwala na poprawienie zdolności kredytowej, ponieważ znaczy to mocniejsze ubezpieczenie spłaty kredytu. Ponadto kolejny kredytobiorca dostarcza swój dochód oraz historię kredytową.

Drobny zakup na raty rozliczony na czas. Jest to wyjście wyjątkowo dobre dla osób, które nie mają żadnej historii kredytowej – niestety taki klient jest tajemnicę dla banku. Zaciągnięcie małego kredytu (np. zakup sprzętu na raty) i jego terminowa spłata zaprezentuje nas w atrakcyjnym świetle.

Wybór rat równych i dłuższy okres spłaty. Wybór równych rat kredytu oraz możliwie najdłuższego terminu spłaty to kolejny recepta na wzmocnienie swojej umiejętności kredytowej. Osoby, które go stosują powinny jednak pamiętać, że ubocznym wynikiem jest skok całościowych kosztów odsetkowych.

Sprawdzenie własnej przeszłości kredytowej. Warto zbadać swoją historię w Biurze Informacji Kredytowej. Jeden negatywny zapis w wymienionych bazach informacji może wpłynąć na ostateczną decyzję banku lub SKOK-u. Być może w rejestrze widnieje wciąż niezamknięta karta kredytowa lub zapomnieliśmy o końcowej racie kredytu.

Polityka kredytowa banków jest niczym chorągiewka na wietrze – potrafi się zmieniać pod naciskiem impulsów rynkowych. Warto więc pamiętać o tym, że jeżeli choćby jeden bank odprawi nas z kwitkiem nie oznacza to, że w innym również nam się nie uda. Siłą rzeczy jesteśmy skazani na wiele podejść równocześnie, lub wykorzystanie z przedstawiciela kredytowego.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Porady

Gdzie zamówić parasole reklamowe z nadrukiem?

Opublikowano

on

parasole reklamowe z nadrukiem

Zamawianie parasoli reklamowych z nadrukami można dokonać za pośrednictwem różnych dostawców, w tym lokalnych dystrybutorów artykułów promocyjnych, sprzedawców internetowych i wyspecjalizowanych producentów. Zobacz, gdzie warto złożyć na nie swoje zamówienie! (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Jak wynająć autokar z kierowcą? To nie takie trudne!

Opublikowano

on

wynajem autokaru z kierowca

Wynajem autokaru z kierowcą to praktyczne rozwiązanie, gdy konieczne jest przewiezienie grupy osób. Wbrew powszechnemu przekonaniu, proces wynajmu autobusu z kierowcą nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać. O czym warto wtedy pamiętać? (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Pośrednik finansowy – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Opublikowano

on

uslugi posrednika finansowego

W dzisiejszym dynamicznym świecie finansów, gdzie dostępność i złożoność produktów finansowych rośnie, coraz więcej osób i przedsiębiorstw zastanawia się, czy warto korzystać z usług pośrednika finansowego. Czy profesjonalna pomoc w zarządzaniu finansami osobistymi lub biznesowymi jest rzeczywiście potrzebna? W tym artykule przyjrzymy się, kiedy skorzystanie z usług pośrednika finansowego może być korzystne i jakie korzyści może przynieść. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.