Connect with us

Polecane

Firmowe turnieje sportowe jako sposób na integrację

Opublikowano

on

turnieje sportowe w pracy

W zdrowym ciele zdrowy duch – z prawdziwości tej maksymy zdaje sobie sprawę coraz więcej firm. Starają się one zadbać o kondycję fizyczną pracowników, najczęściej zapewniając im karty sportowe. Istnieją jednak inne sposoby na zadbanie o zdrowie pracowników, które pozwalają jednocześnie ich zintegrować, takie jak firmowe turnieje sportowe. Dlaczego warto je organizować i jak się do tego zabrać?

Zalety firmowych turniejów sportowych

Wprowadzenie rywalizacji sportowej do życia firmy niesie za sobą wiele zalet. Współpraca w grach zespołowych pozwala pracownikom nauczyć się zasad skutecznej komunikacji interpersonalnej. Mogą się oni poznać od prywatnej strony i dowiedzieć o wspólnych zainteresowaniach. Dzięki nawiązanym relacjom pracownikom łatwiej jest się ze sobą porozumieć także podczas wykonywania codziennych obowiązków. W rezultacie zespół staje się bardziej kreatywny i produktywny.

To nie wszystko. W trakcie rywalizacji sportowej wyłaniają się naturalni liderzy. W razie pojawienia się niespodziewanej sytuacji kryzysowej osoby decyzyjne w firmie wiedzą, kto jest w stanie najlepiej poradzić sobie z trudnościami oraz pomóc w przezwyciężeniu ich innym pracownikom. Poza tym aktywność fizyczna przeciwdziała efektom nagłego i przewlekłego stresu. Poprawia nastrój i przeciwdziała rozwojowi wielu chorób, dzięki czemu pracownicy rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich.

Jaką aktywność wybrać?

Ważną decyzją, którą należy podjąć podczas organizacji turnieju sportowego, jest wybór aktywności. Opcji jest mnóstwo: od meczu w piłkę nożną przez turniej golfowy aż po zawody w parku linowym. Wszystkie te atrakcje oferuje między innymi Hotel Remes Sport & Spa w Opalenicy pod Poznaniem. Rodzaj aktywności należy dobrać do zespołu, tak aby możliwie jak najwięcej osób mogło wziąć udział w imprezie. Najlepiej po prostu zapytać pracowników, czego oczekują, a następnie wypracować konsensus.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby rywalizacja nie była zbyt zacięta, a jej stawka – zbyt duża. W przeciwnym wypadku niektórzy pracownicy mogą potraktować turniej sportowy zbyt personalnie, a impreza integracyjna skończy się konfliktem. Z tego powodu rywalizacja pomiędzy poszczególnymi działami firmy może nie być najlepszym pomysłem. Lepszym wyborem będą mieszane zespoły, złożone z pracowników zajmujących stanowiska w różnych sekcjach.

Nie tylko sam turniej sportowy może pomóc w integracji. Warto zachęcić pracowników do wspólnych przygotowań. Podczas treningów pracownicy nawiążą bliższe relacje, a może nawet przyjaźnie, dzięki czemu zaczną spędzać ze sobą czas także poza pracą. Z pewnością wpłynie to korzystnie na atmosferę w firmie i wydajność całego zespołu.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Polecane

Pisanie wniosków o dotacje z urzędu pracy – dlaczego warto powierzyć profesjonalistom?

Opublikowano

on

dotacje wnioski

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym przedsiębiorcy często szukają wsparcia finansowego, aby rozwijać swoje przedsięwzięcia. Jednym z dostępnych źródeł są dotacje z urzędu pracy, które mogą znacząco pomóc w finansowaniu różnych projektów związanych z zatrudnieniem. Pisanie wniosków o dotacje to jednak zadanie wymagające czasu, wiedzy i precyzji. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na powierzenie tego procesu profesjonalistom. Czy zainwestowanie w usługi specjalistyczne przynosi rzeczywiste korzyści? (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Kto może wykonywać profesjonalne usługi księgowe?

Opublikowano

on

uslugi ksiegowe

Świadczenie profesjonalnych usług księgowych jest kluczowym elementem funkcjonowania wielu firm. Wymaga to nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale także odpowiednich uprawnień oraz umiejętności. Kto zatem może oferować takie usługi? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Jakie korzyści wynikają z wynajmu serwerowni?

Opublikowano

on

wynajem serwerowni

Współczesny rynek IT oferuje przedsiębiorstwom szeroki wachlarz możliwości, kiedy przychodzi do zarządzania i przetwarzania danych. W obliczu rosnących wymagań dotyczących mocy obliczeniowej, bezpieczeństwa oraz efektywności kosztowej, wiele firm zastanawia się nad najlepszym sposobem na rozwój swojej infrastruktury IT. Czy budować własne centrum danych, czy może skorzystać z gotowych rozwiązań oferowanych przez specjalistyczne firmy? Jednym z rozwiązań, które zyskuje na popularności, jest wynajem serwerowni. To podejście oferuje wiele korzyści, które mogą być decydujące dla efektywności operacyjnej i strategicznego rozwoju firmy. Przeanalizujmy, jakie konkretne zalety niesie za sobą wynajem serwerowni i dlaczego może to być atrakcyjna opcja dla biznesu w różnych branżach. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.