Connect with us

Polecane

Firmowe turnieje sportowe jako sposób na integrację

Opublikowano

on

turnieje sportowe w pracy

W zdrowym ciele zdrowy duch – z prawdziwości tej maksymy zdaje sobie sprawę coraz więcej firm. Starają się one zadbać o kondycję fizyczną pracowników, najczęściej zapewniając im karty sportowe. Istnieją jednak inne sposoby na zadbanie o zdrowie pracowników, które pozwalają jednocześnie ich zintegrować, takie jak firmowe turnieje sportowe. Dlaczego warto je organizować i jak się do tego zabrać?

Zalety firmowych turniejów sportowych

Wprowadzenie rywalizacji sportowej do życia firmy niesie za sobą wiele zalet. Współpraca w grach zespołowych pozwala pracownikom nauczyć się zasad skutecznej komunikacji interpersonalnej. Mogą się oni poznać od prywatnej strony i dowiedzieć o wspólnych zainteresowaniach. Dzięki nawiązanym relacjom pracownikom łatwiej jest się ze sobą porozumieć także podczas wykonywania codziennych obowiązków. W rezultacie zespół staje się bardziej kreatywny i produktywny.

To nie wszystko. W trakcie rywalizacji sportowej wyłaniają się naturalni liderzy. W razie pojawienia się niespodziewanej sytuacji kryzysowej osoby decyzyjne w firmie wiedzą, kto jest w stanie najlepiej poradzić sobie z trudnościami oraz pomóc w przezwyciężeniu ich innym pracownikom. Poza tym aktywność fizyczna przeciwdziała efektom nagłego i przewlekłego stresu. Poprawia nastrój i przeciwdziała rozwojowi wielu chorób, dzięki czemu pracownicy rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich.

Jaką aktywność wybrać?

Ważną decyzją, którą należy podjąć podczas organizacji turnieju sportowego, jest wybór aktywności. Opcji jest mnóstwo: od meczu w piłkę nożną przez turniej golfowy aż po zawody w parku linowym. Wszystkie te atrakcje oferuje między innymi Hotel Remes Sport & Spa w Opalenicy pod Poznaniem. Rodzaj aktywności należy dobrać do zespołu, tak aby możliwie jak najwięcej osób mogło wziąć udział w imprezie. Najlepiej po prostu zapytać pracowników, czego oczekują, a następnie wypracować konsensus.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby rywalizacja nie była zbyt zacięta, a jej stawka – zbyt duża. W przeciwnym wypadku niektórzy pracownicy mogą potraktować turniej sportowy zbyt personalnie, a impreza integracyjna skończy się konfliktem. Z tego powodu rywalizacja pomiędzy poszczególnymi działami firmy może nie być najlepszym pomysłem. Lepszym wyborem będą mieszane zespoły, złożone z pracowników zajmujących stanowiska w różnych sekcjach.

Nie tylko sam turniej sportowy może pomóc w integracji. Warto zachęcić pracowników do wspólnych przygotowań. Podczas treningów pracownicy nawiążą bliższe relacje, a może nawet przyjaźnie, dzięki czemu zaczną spędzać ze sobą czas także poza pracą. Z pewnością wpłynie to korzystnie na atmosferę w firmie i wydajność całego zespołu.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Polecane

Czy oklejanie witryn to skuteczny sposób na reklamę?

Opublikowano

on

dobry sposob na reklame

Umieszczenie atrakcyjnej reklamy na witrynach budynku firmowego to jeden z najskuteczniejszych sposobów na bezpośrednie zwrócenie uwagi Klienta i wyróżnienie swoich produktów i usług na tle innych obiektów w mieście. Taka forma reklamy przyczynia się do tworzenia wizerunku firmy, dlatego warto zadbać o jej odpowiedni wygląd i treść. (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Jak znaleźć pracę w IT? Jakie kompetencje będą Ci potrzebne?

Opublikowano

on

praca w it jakie kompetencje

Obecnie na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na programistów oraz inne osoby pracujące w szeroko pojętej branży IT. Nic więc dziwnego, że wiele osób widzi tam szansę na własny rozwój oraz na wysokie zarobki. Większość firm potrzebuje głównie doświadczonych specjalistów. Mimo to coraz częściej takie przedsiębiorstwa są gotowe na zatrudnienie osób, które posiadają podstawową wiedzę i umiejętności oraz chęć uczenia się nowych rzeczy. Jakie kompetencje są potrzebne i w jaki sposób znaleźć tam pracę? Podpowiadamy. (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego – trzy powody, dla których warto o nim pomyśleć

Opublikowano

on

emerytura

W dzisiejszym świecie mamy wiele możliwości na zabezpieczenie w jakiś sposób naszego kapitału. To zdecydowanie dobra wiadomość dla każdego z nas, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię galopującej inflacji. Jednym ze sposobów inwestowania i gromadzenia kapitału na przyszłość może być Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. Jeśli ktoś nie jest do niego jeszcze przekonany, za chwilę przedstawimy trzy powody, dla których warto o nim pomyśleć. Zapraszamy do czytania! (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.